View IISA Event

1 WORLD CUP SERIES

Mon, 30 Nov -0001

ENTRY STATUS:OPEN
Event Venue:Rassia, Tyumen
Country:Russian Federation
Country Association:Russian Federation
World Champs:No
National Champs:No
ICE SWIMMING
World Cup Event:
No
Medical Officer:Andrey Agarkov
IISA Official:Tatiana Redkina
Water Temperature:1.50°C
Air Temperature:-15.00°C
Wind Speed:1.0 km/h
Wind Chill:-15.0°C
Course:Pool
Fresh/Salt Water:Fresh Water
Contact Name:Tatiana Redkina
Contact Email:reta85@mail.ru
Event Brochure:[VIEW BROCHURE]
Event Distances:7 distances

EVENT PHOTOS

EVENT SEEDING TIMES

  1. 1000m Freestyle   (1KM)
      Swimmer Name Country
    Association
    Age /
    Gender
    Seed Time
    MM:SS
    Heat Lane
    1 Ailén Lascano Micaz Argentina Argentina -1991 16:00 0 0
    2 Alexandre Fuzeau France France -1967 22:00 0 0
    3 Christof Wandratsch Germany Germany -1967 13:00 0 0
    4 Ekaterina Nekrasova Russian Federation Russian Federation -1981 22:00 0 0
    5 Igor Filatov Russian Federation Russian Federation -1975 16:00 0 0
    6 Kate Steels-Fryatt Great Britain Great Britain -1970 18:30 0 0
    7 Martin Kuchenmeister Germany Germany -1970 18:30 0 0
    8 Rory Fitzgerald Great Britain Great Britain -1959 14:40 0 0
    9 Sergey Fedotov Russian Federation Russian Federation -1990 16:00 0 0
    10 Tatiana Redkina Russian Federation Russian Federation -1986 22:00 0 0
    11 Андрей Агарков Russian Federation Russian Federation -1965 20:00 0 0
    12 юрий неупокоев Russian Federation Russian Federation -1963 19:00 0 0
    DNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
  2. 500m Freestyle   (SOLO)
      Swimmer Name Country
    Association
    Age /
    Gender
    Seed Time
    MM:SS
    Heat Heat
    1 Ailén Lascano Micaz Argentina Argentina 27 08:00 0 0
    2 Christof Wandratsch Germany Germany 51 06:30 0 0
    3 Igor Filatov Russian Federation Russian Federation 44 07:36 0 0
    4 Kate Steels-Fryatt Great Britain Great Britain 49 08:45 0 0
    5 Martin Kuchenmeister Germany Germany 49 09:00 0 0
    6 Rory Fitzgerald Great Britain Great Britain 60 07:00 0 0
    7 Андрей Агарков Russian Federation Russian Federation 54 09:30 0 0
    SORTED BY FIRST NAMEDNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
  3. 200m Freestyle   (SOLO)
      Swimmer Name Country
    Association
    Age /
    Gender
    Seed Time
    MM:SS
    Heat Heat
    1 Ailén Lascano Micaz Argentina Argentina 27 04:00 0 0
    2 Christof Wandratsch Germany Germany 51 02:20 0 0
    3 Igor Filatov Russian Federation Russian Federation 44 02:36 0 0
    4 Kate Steels-Fryatt Great Britain Great Britain 49 03:15 0 0
    5 Martin Kuchenmeister Germany Germany 49 03:00 0 0
    6 Rory Fitzgerald Great Britain Great Britain 60 02:45 0 0
    7 Андрей Агарков Russian Federation Russian Federation 54 04:00 0 0
    SORTED BY FIRST NAMEDNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
  4. 100m Breaststroke   (SOLO)
      Swimmer Name Country
    Association
    Age /
    Gender
    Seed Time
    MM:SS
    Heat Heat
    1 Alexandre Fuzeau France France 52 01:50 0 0
    2 Christof Wandratsch Germany Germany 51 01:25 0 0
    3 Igor Filatov Russian Federation Russian Federation 44 01:29 0 0
    4 Kate Steels-Fryatt Great Britain Great Britain 49 01:55 0 0
    5 Martin Kuchenmeister Germany Germany 49 01:15 0 0
    6 Rory Fitzgerald Great Britain Great Britain 60 01:35 0 0
    SORTED BY FIRST NAMEDNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
  5. 50m Butterfly   (SOLO)
      Swimmer Name Country
    Association
    Age /
    Gender
    Seed Time
    MM:SS
    Heat Heat
    1 Alexandre Fuzeau France France 52 00:45 0 0
    2 Christof Wandratsch Germany Germany 51 00:33 0 0
    3 Igor Filatov Russian Federation Russian Federation 44 00:32 0 0
    4 Martin Kuchenmeister Germany Germany 49 00:36 0 0
    5 Rory Fitzgerald Great Britain Great Britain 60 00:40 0 0
    SORTED BY FIRST NAMEDNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
  6. 4 x 100m Mixed Freestyle Relay   (RELAY)
      Team Name Team Captain Team
    Swimmer 2
    Team
    Swimmer 3
    Team
    Swimmer 4
    Seeding
    MM:SS
    Heat Lane
    SORTED BY FIRST NAMEDNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
  7. 4 x 50m Mixed Freestyle Relay   (RELAY)
      Team Name Team Captain Team
    Swimmer 2
    Team
    Swimmer 3
    Team
    Swimmer 4
    Seeding
    MM:SS
    Heat Lane
    SORTED BY FIRST NAMEDNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
Click a swim distance above to view the swim times for that distance

Choose Language:

Login

Register | Lost your password?