View IISA Event

IISA III World Champ Murmansk 2019 / I Arctic Cup 2019

Thu, 14 Mar 2019 - Mon, 18 Mar 2019

ENTRY STATUS:OPEN
Event Venue:murmansk, semyonovskoe lake, Russia
Country:Russian Federation
Country Association:Russian Federation
World Champs:Yes
National Champs:Yes
ICE SWIMMING
World Cup Event:
Yes
Medical Officer:Dmitry Blokhin
IISA Official:Ram Barkai
Event Director:IISA Admin
Water Temperature:0.00°C
Air Temperature:0.00°C
Wind Speed:0.0 km/h
Wind Chill:0.0°C
Course:Open Water
Fresh/Salt Water:Fresh Water
Event Brochure:[VIEW BROCHURE]
Event Distances:8 distances
Payment Details:

All Payments will be done run USD or RUB at registration time on the 14-Mar-2019.
Please make sure you have the required entry fees in cash.
Please ignore other payments message below.

??? ??????? ????? ??????????? USD ??? RUB ?? ????? ??????????? 14 ????? 2019 ????.
??????????, ?????????, ??? ? ??? ???? ??????????? ????????????? ?????? ?????????.
??????????, ?????????????? ?????? ????????? ????????? ????.


EVENT PHOTOS

EVENT SEEDING TIMES

  1. 1000m Freestyle   (1KM)
      Swimmer Name Country
    Association
    Age /
    Gender
    Seed Time
    MM:SS
    Heat Heat
    1 Adrian Alejandro Wittwer Switzerland Switzerland 32 20:00 0 0
    2 Anton Kutuev Russian Federation Russian Federation 36 18:00 0 0
    3 Hanna Bakuniak Poland Poland 22 13:05 0 0
    4 Leszek Naziemiec Poland Poland 44 17:00 0 0
    5 Marek Grzywa Poland Poland 43 21:00 0 0
    6 Martin Kuchenmeister Germany Germany 49 18:30 0 0
    7 Mervyn Bremner South Africa South Africa 64 24:00 0 0
    8 Paul Eugen Dorin Georgescu Romania Romania 39 12:45 0 0
    9 Piotr Biankowski Poland Poland 43 15:25 0 0
    10 Tom Maydon South Africa South Africa 38 20:35 0 0
    11 Victoria Mori Argentina Argentina 25 14:05 0 0
    SORTED BY FIRST NAMEDNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
  2. 500m Freestyle   (SOLO)
      Swimmer Name Country
    Association
    Age /
    Gender
    Seed Time
    MM:SS
    Heat Heat
    1 Adrian Alejandro Wittwer Switzerland Switzerland 32 09:30 0 0
    2 Alexander Rozhkov Russian Federation Russian Federation 42 09:45 0 0
    3 Hanna Bakuniak Poland Poland 22 06:26 0 0
    4 Marek Grzywa Poland Poland 43 10:00 0 0
    5 Martin Kuchenmeister Germany Germany 49 09:00 0 0
    6 Paul Eugen Dorin Georgescu Romania Romania 39 06:20 0 0
    7 Piotr Biankowski Poland Poland 43 07:30 0 0
    8 Raphael Yakupov Russian Federation Russian Federation 70 07:00 0 0
    9 Sergey Valitskiy Russian Federation Russian Federation 35 09:00 0 0
    10 Victoria Mori Argentina Argentina 25 07:05 0 0
    11 Łukasz Suchecki Poland Poland 34 11:00 0 0
    SORTED BY FIRST NAMEDNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
  3. 200m Freestyle   (SOLO)
      Swimmer Name Country
    Association
    Age /
    Gender
    Seed Time
    MM:SS
    Heat Heat
    1 Adrian Alejandro Wittwer Switzerland Switzerland 32 03:30 0 0
    2 Aleksandra BEDNAREK Poland Poland 20 03:00 0 0
    3 Artem Sobinin Russian Federation Russian Federation 38 03:00 0 0
    4 Hanna Bakuniak Poland Poland 22 02:24 0 0
    5 Martin Kuchenmeister Germany Germany 49 03:00 0 0
    6 Piotr Biankowski Poland Poland 43 02:45 0 0
    7 Victoria Mori Argentina Argentina 25 02:34 0 0
    8 Vyacheslav Zonov Russian Federation Russian Federation 60 04:30 0 0
    9 Александр Скоков Russian Federation Russian Federation 60 03:50 0 0
    SORTED BY FIRST NAMEDNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
  4. 50m Freestyle   (SOLO)
      Swimmer Name Country
    Association
    Age /
    Gender
    Seed Time
    MM:SS
    Heat Heat
    1 Adrian Alejandro Wittwer Switzerland Switzerland 32 01:00 0 0
    2 Aleksandra BEDNAREK Poland Poland 20 00:41 0 0
    3 ALEKSEY KOTELNIKOV Russian Federation Russian Federation 35 00:40 0 0
    4 Alexander Rozhkov Russian Federation Russian Federation 42 39:00 0 0
    5 Anton Kutuev Russian Federation Russian Federation 36 00:35 0 0
    6 Hanna Bakuniak Poland Poland 22 00:30 0 0
    7 Lyudmila Krasovskaya Russian Federation Russian Federation 67 00:55 0 0
    8 Martin Kuchenmeister Germany Germany 49 00:30 0 0
    9 Raphael Yakupov Russian Federation Russian Federation 70 00:38 0 0
    10 Victor Martynov Russian Federation Russian Federation 82 00:48 0 0
    11 Victoria Mori Argentina Argentina 25 00:32 0 0
    12 Vladimir Grokhovsky Russian Federation Russian Federation 69 00:52 0 0
    13 Vyacheslav Zonov Russian Federation Russian Federation 60 00:44 0 0
    14 Александр Скоков Russian Federation Russian Federation 60 00:50 0 0
    15 Светлана Крутченко Russian Federation Russian Federation 58 00:55 0 0
    SORTED BY FIRST NAMEDNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
  5. 100m Breaststroke   (SOLO)
      Swimmer Name Country
    Association
    Age /
    Gender
    Seed Time
    MM:SS
    Heat Heat
    1 Adrian Alejandro Wittwer Switzerland Switzerland 32 02:30 0 0
    2 Aleksandra BEDNAREK Poland Poland 20 01:30 0 0
    3 Artem Sobinin Russian Federation Russian Federation 38 02:00 0 0
    4 Leszek Naziemiec Poland Poland 44 01:24 0 0
    5 Vyacheslav Zonov Russian Federation Russian Federation 60 02:00 0 0
    6 Łukasz Suchecki Poland Poland 34 01:40 0 0
    7 Ольга Попова Russian Federation Russian Federation 55 01:45 0 0
    SORTED BY FIRST NAMEDNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
  6. 50m Breaststroke   (SOLO)
      Swimmer Name Country
    Association
    Age /
    Gender
    Seed Time
    MM:SS
    Heat Heat
    1 Adrian Alejandro Wittwer Switzerland Switzerland 32 01:00 0 0
    2 Aleksandra BEDNAREK Poland Poland 20 00:00 0 0
    3 Dmitriy Pustovarov Russian Federation Russian Federation 40 00:45 0 0
    4 Martin Kuchenmeister Germany Germany 49 00:45 0 0
    5 Raphael Yakupov Russian Federation Russian Federation 70 00:42 0 0
    6 Valentina Yaroshchuk Russian Federation Russian Federation 35 01:20 0 0
    7 Vasilii Voronov Russian Federation Russian Federation 33 01:30 0 0
    8 Victor Martynov Russian Federation Russian Federation 82 00:52 0 0
    9 Vyacheslav Zonov Russian Federation Russian Federation 60 00:46 0 0
    10 Łukasz Suchecki Poland Poland 34 00:50 0 0
    11 Дмитрий Кальчук Russian Federation Russian Federation 27 00:00 0 0
    12 Ольга Попова Russian Federation Russian Federation 55 00:50 0 0
    SORTED BY FIRST NAMEDNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
  7. 50m Butterfly   (SOLO)
      Swimmer Name Country
    Association
    Age /
    Gender
    Seed Time
    MM:SS
    Heat Heat
    1 Anton Kutuev Russian Federation Russian Federation 36 00:45 0 0
    2 Artem Sobinin Russian Federation Russian Federation 38 00:40 0 0
    3 Hanna Bakuniak Poland Poland 22 00:31 0 0
    4 Martin Kuchenmeister Germany Germany 49 00:36 0 0
    5 Piotr Biankowski Poland Poland 43 30:00 0 0
    6 Raphael Yakupov Russian Federation Russian Federation 70 00:45 0 0
    7 Valentina Yaroshchuk Russian Federation Russian Federation 35 02:20 0 0
    8 Ольга Попова Russian Federation Russian Federation 55 00:45 0 0
    SORTED BY FIRST NAMEDNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
  8. 100m Backstroke   (SOLO)
      Swimmer Name Country
    Association
    Age /
    Gender
    Seed Time
    MM:SS
    Heat Heat
    1 ALEKSEY KOTELNIKOV Russian Federation Russian Federation 35 01:50 0 0
    2 Hanna Bakuniak Poland Poland 22 00:00 0 0
    3 Valeriy Vinnichenko Russian Federation Russian Federation 39 00:00 0 0
    4 Victoria Mori Argentina Argentina 25 01:20 0 0
    SORTED BY FIRST NAMEDNF = Did Not FinishDQ = DisqualifiedNS = No Show
Click a swim distance above to view the swim times for that distance

Choose Language:

Login

Register | Lost your password?